Wyniki konkursu „ Bohaterom Powstania Styczniowego”

Wyniki konkursu „ Bohaterom Powstania Styczniowego”

Konkurs został zorganizowany z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat ważnych wydarzeń w dziejach narodu polskiego, wzmacnianie więzi narodowej, analiza i interpretacja dzieł malarskich wybitnych artystów polskich.

Na konkurs nadesłano 191 prac z 45 szkół Lublina.

Prace były oceniane w trzech kategoriach:

I – uczniowie szkół podstawowych – opis dzieła malarskiego

II – uczniowie gimnazjów – analiza dzieła malarskiego

III – uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – prezentacja multimedialna

Prace I i II kategorii oceniało Jury w składzie osobowym:

Przewodnicząca jury:

  • Barbara Wojtaś- doradca metodyczny nauczycieli j. polskiego

Członkowie jury:

  • Barbara Niścior- dr sztuk plastycznych, UMCS Wydział Artystyczny Instytut Sztuk Pięknych

  • Agnieszka Mazur- nauczyciel polonista

Nagrodzone prace uczniów w I kategorii:

  1. Julia Pawłowska – SP Siostry urszulanki, nauczyciel: Donata Garbala
  2. Julia Rzadkowska – SP Siostry urszulanki, nauczyciel: Donata Garbala
  3. Tomasz Bojakowski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie, nauczyciel: Anna Jankowska
  4. Franciszek Maciuk – Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie, nauczyciel: Monika Szalast
  5. Patrycja Lebowa – Szkoła Podstawowa nr 14 w Lublinie, nauczyciel: Katarzyna Mazur
  6. Natalia Kowalczyk – Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie, nauczyciel: Katarzyna Drzewińska
  7. Michał Maj – Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie, nauczyciel: Iwona Kwiatkowska-Fus, Mariusz Kowal
  8. Katarzyna Widomska Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie, nauczyciel: Agnieszka Lange
  9. Natalia Adamowska – Szkoła Podstawowa nr 52 w Lublinie, nauczyciel: Ewa Kiełb
  10. Julia Pytka – Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie, nauczyciel: Joanna Zalewska

 

Nagrodzone prace uczniów w II kategorii:

 

  1. Magda Kmieć – Gimnazjum nr 18, nauczyciel: Elżbieta Starek
  2. Magdalena Pilzak – Gimnazjum nr 18, nauczyciel: Elżbieta Starek, Anna Bagłajewska
  3. Monika Błaszczak – Gimnazjum nr 16, nauczyciel: Małgorzata Sagan
  4. Jagoda Grasza – Gimnazjum nr 26, nauczyciel: Dorota Szalak, Regina Szafrańska-Dąbek
  5. Gabriela Laskowska – Gimnazjum nr 19, nauczyciel: Ewa Grodecka
  6. Katarzyna Harasim – Gimnazjum nr 7, nauczyciel: Zofia Koksowicz

 

Prace III kategorii oceniało Jury w składzie osobowym:

Przewodnicząca jury:

  • Antonina Telicka- Bonecka- doradca metodyczny nauczycieli historii i WOS- u

Członkowie jury:

  • Grzegorz Winnicki- Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
  • Jadwiga Witkowska– Kunach- doradca metodyczny nauczycieli bibliotekarzy
  • Małgorzata Łopuszyńska – Ratyna- nauczyciel bibliotekarz

 

Nagrodzone prace uczniów w III kategorii:

 

Gimnazja

Laureaci:

  1. Kinga Krasowska- Gimnazjum nr 5, nauczyciel: Beata Troć
  2. Katarzyna Kozak- Gimnazjum nr 6, nauczyciel: Wojciech Tesarczyk
  3. Sara Moqbil- Gimnazjum nr 6, nauczyciel: Wojciech Tesarczyk
  4. Bartosz Ziółkowski- Gimnazjum nr 9, nauczyciel: Monika Olędzka- Kozakiewicz

 

Wyróżnienie:

  1. Adam Gumieniczek- Gimnazjum nr 9, nauczyciel: Małgorzata Szwedo, Maria Pyzik
  2. Agnieszka Kędzior- Gimnazjum nr 19, nauczyciel: Dariusz Stańczyk
  3. Agata Okoń- Gimnazjum nr 19, nauczyciel: Małgorzata Górnik

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

Laureaci:

  1. Julita Madej- VI Liceum Ogólnokształcące, nauczyciel: dr Piotr Paluch
  2. Dominika Sztajner- VI Liceum Ogólnokształcące, nauczyciel: dr Piotr Paluch
  3. Jakub Rycyk- XX Liceum Ogólnokształcące, nauczyciel: mgr Wojciech Tesarczyk
  4. Katarzyna Lisowska- V Liceum Ogólnokształcące, nauczyciel: dr Ryszard Kotowski

 

Wyróżnienie:

  1. Natalia Wolanin- III Liceum Ogólnokształcące, nauczyciel: mgr Barbara Kasperek
  2. Aneta Nankiewicz- V Liceum Ogólnokształcące, nauczyciel: dr Ryszard Kotowski
  3. Aleksandra Wójcik- IX Liceum Ogólnokształcące, nauczyciel: dr Ireneusz Sadurski

 

Zwycięzcom gratulujemy odniesionego sukcesu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz