Gimnazjum nr 1 „Ambasadorem Życzliwości 2013”

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 po raz kolejny wzięli udział w projekcie „Lublin w sieci życzliwości 2013” Fundacji Działań  Edukacyjnych KReAdukacja. Głównym jego celem była promocja życzliwości jako wartości społecznej. Jednym z elementów programu były obchody „Międzynarodowego Dnia Życzliwości” świętowane na Placu Litewskim, w które włączyli się uczniowie z klasy 2a i 2b. Młodzież zachęcała lublinian do okazywania sobie życzliwości, tworząc wspólnie z mieszkańcami „Krąg życzliwości”.

Jednak najważniejszym elementem projektu były inicjatywy realizowane przez młodzież na rzecz środowiska lokalnego. Uczennice z kl. 2a utworzyły dwie grupy inicjatywne. Pierwsza sześcioosobowa  grupa  samodzielnie upiekła ciasta i ciasteczka, które zostały rozdane na Placu Litewskim  uczestnikom „Kręgu życzliwości”. W ich gronie znalazło się 200 osób!. Należy podkreślić iż każdy serwowany kawałek ciasta powodował uśmiech na twarzy obdarowanego. Dziewczynki z pomocą klasy i wychowawczyni zbierały także karmę dla zwierząt, która została przekazana Stowarzyszeniu Opieki nad Zwierzętami – Lubelskiemu Animalsowi. Druga –  trzyosobowa grupa przygotowała kiermasz ciast, a za zebrane pieniądze zaprosiła dzieci z Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie do kina na bajkę. Dzieci były zachwycone  prezentem  a gimnazjalistki przekonały się, że warto poświecić swój wolny czas po to aby sprawić innym radość. Za powyższe działania i udział w „Międzynarodowym Dniu Życzliwości” Gimnazjum nr 1 w Lublinie otrzymało tytuł „Ambasadora Życzliwości 2013”, z czego jesteśmy bardzo dumni. Projekt z ramienia gimnazjum koordynowała p. Anna Tywoniuk we współpracy z wychowawcami p. Ewą Goliszek i p. Iwona Jagłą –Izdebska.