Regionalna Konferencja PASCH 2014

Regionalna konferencja dyrektorów i nauczycieli szkół należących do inicjatywy:

„Szkoły: Partnerzy Przyszłości”- „Schulen: Partner der Zukunft”(PASCH) Warszawa 26.02.2014- 1.03.2014

W dniach 26.02 – 01.03.2014 odbyła się konferencja dyrektorów szkół Europy Środkowowschodniej PASCH, w której uczestniczyły pani Dyrektor Gimnazjum nr 1 Izabella Maciejewska wraz z koordynatorem projektu PASCH nauczycielką j. niemieckiego Katarzyną Kamińską.

Głównym punktem programu było uroczyste podpisanie listów intencyjnych dalszej współpracy w projekcie PASCH między Goethe –Institut, a naszym Gimnazjum w Ambasadzie Niemiec.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy z 20 szkół partnerskich Europy.

W podpisaniu umów uczestniczyli zastępca ambasadora minister pełnomocny Joachim Bleicker, pracownicy Ambasady Niemiec, dyrektor Goethe – Institut Urlike Würz, koordynator regionalny inicjatywy Cordula Hunold, koordynatorzy PASCH i pracownicy Goethe – Institut w Warszawie oraz przedstawiciele Władz Miasta Warszawy i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości goście mogli obejrzeć wystawę plakatów prezentujących dokonania szkół PASCH, które zostały przygotowane przez koordynatorów szkół. Z okazji Konferencji został wydany również jubileuszowy katalog wszystkich szkół PASCH.

Zarówno plakaty jak i katalog będzie można zobaczyć w każdej ze szkół partnerskich.

Konferencja miała na celu wzmocnienie dalszej współpracy sieci partnerskich szkół PASCH w regionie Europy Środkowowschodniej.

Jesteśmy w Projekcie od 2008 roku, dysponujemy już najnowocześniejszymi metodami nauki j. niemieckiego, kształcimy naszych uczniów za granicą i uczestniczymy wraz z nimi w spotkaniach i projektach międzynarodowych.

Podsumowując warto przytoczyć tu słowa uczennicy „ PASCH to coś więcej niż nauka języka, to przygotowanie do życia w nowoczesnej Europie… ”

Może Ci się również spodoba