SPRAWOZDANIE Z MONTAŻU SŁOWNO-MUZYCZNEGO ”SANTO SUBITO” Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

We wtorek, 15 kwietnia 2014 r. o godz.12.25. w sali teatralnej zaprezentowano montaż słowno-muzyczny „Santo Subito” z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II. Uroczystość  przygotowało dziewięciu gimnazjalistów z klasy 1d pod kierunkiem katechety p. Piotra Bielaka, a obejrzeli ją uczniowie klas: 1a,1b,1c,1d,2a,2b,2c,2d,2e,3a,3b, nauczyciele oraz p. dyrektor Izabella Maciejewska i p. dyrektor Iwona Pańpuch. Przedstawienie uświetnił swoim występem chór szkolny pod kierunkiem p. Mikołaja  Giszczaka. Dekorację plastyczną przygotowała p. Luiza Wilczkiewicz. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z najważniejszymi faktami z życia Karola Wojtyły i pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Przekazowi słownemu towarzyszył pokaz slajdów. Obejrzano także dwa filmy i wysłuchano profetycznej poezji Juliusza Słowackiego o nowym świętym. Uroczystość zakończyło podziękowanie p. dyr. Izabelli Maciejewskiej za przypomnienie postaci Jana Pawła II  oraz za piękne i wzruszające spotkanie.

Piotr Bielak