Drogi Szóstoklasisto! Drogi Rodzicu!

Drogi Szóstoklasisto! Drogi Rodzicu! Na początek bajka Pana Wojciecha Eichelbergera.

„Rodzice są jak ogrodnicy, którzy kupują nasiona. Tyle że w przypadku dzieci nie ma takich ładnych torebeczek, gdzie widać, co z każdego nasionka wyrośnie i instrukcji jak się o to nasionko troszczyć. Wszystko jest wymieszane, wsadza się rękę do worka i bierze co popadnie. Gdy rodzice zaczynają hodować swoje nasionko, to mogą mieć marzenie, by wyrósł z niego dąb. Ale może się okazać, że zasadzili bratek. I wtedy rodzic, który się uprze przy dębie, będzie próbował z bratka zrobić dąb. A w rezultacie nie będzie ani dębu, ani bratka. Wyhoduje jakąś hybrydę, coś bardzo nieszczęśliwego. I skrzywdzi to nasionko. Mądry rodzic w takiej sytuacji dowie się, jak hodować bratki i zrobi wszystko, by jego bratek był jak najbardziej udany”.

W naszym gimnazjum rozumiemy, że dąb to dąb, a bratek to bratek. Pragniemy sukcesu każdego młodego człowieka przekraczającego mury naszej szkoły, bo jego rozwój to nasza największa ambicja i radość. Jesteśmy nauczycielami, którzy dbają o każdego ucznia. W zależności od jego możliwości i oczekiwań stosujemy różne metody pracy – indywidualizacja procesu nauczania to dla nas chleb powszedni. Wspieramy go w rozwoju osobistym i edukacyjnym, jednocześnie kontrolując postępy i motywując do dalszej pracy. Pomagamy też rodzicom, którzy potrzebują fachowego wsparcia w tym trudnym wieku dorastania.

Nasze gimnazjum to szkoła, w której najważniejszy jest UCZEŃ. Nasi najlepsi uczniowie zostają laureatami konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich, innym pomagamy przezwyciężać bariery trudne do samodzielnego pokonania.

To nie tylko teoria, prawdziwość tej tezy potwierdzają wyniki ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszej szkole przez wizytatorów ds. ewaluacji w 2013 roku (patrz tabela).

Mamy najlepsze w okolicy zaplecze sportowe i świetną bazę dydaktyczną. Nieustająco angażujemy się w integrację i aktywizację środowiska lokalnego.

Szkoda czasu na dojazdy!

Zapraszamy do nas! Przyjdź i sprawdź nas. Porozmawiaj z nauczycielami, uczniami, absolwentami – oni są naszymi najlepszymi ambasadorami.

obszar ewaluacji
Gimnazjum nr 3 A B A
Gimnazjum nr 7 B C C C
Gimnazjum nr 9 C B B
Gimnazjum nr 10 C B B B B
Gimnazjum nr 15 B B B B
Gimnazjum nr 18 B B A B A
Gimnazjum im. S.F. Klonowica C B A
Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego A B

Porównane zostały szkoły, w których ewaluacja odbyła się w latach 2013-2015, a obszary ewaluacji były podobne ( źródło: www.npseo.pl). Znak (–) oznacza, że dany obszar działań szkoły nie został poddany ewaluacji.

Ewaluacja ma na celu ustalenie poziomu spełniania przez szkołę wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7.10.2009r. wraz ze zmianami z dnia 10.05.2013r. Szkoła może spełniać te wymagania na pięciu poziomach:
Poziom E – oznaczający niski stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
Poziom D – oznaczający podstawowy stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
Poziom C – oznaczający średni stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
Poziom B – oznaczający wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
Poziom A – oznaczający bardzo wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.