JESTEŚMY FINALISTAMI!!!

Jesteśmy finalistami konkursu „My mamy klasę/Wir haben Klasse”

Współpracujemy, współdecydujemy, współdziałamy stworzyliśmy nowe centrum do nauki j.niemieckiego w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Goethe –Institut Warschau.

Zadanie konkursowe:
Uczniowie uczący się wspólnie języka niemieckiego stworzyli wraz z nauczycielem tego języka zespół. Pierwszym zadaniem zespołu  było wspólne zastanowienie się nad tym, jak mogłaby wyglądać wymarzona klasa do nauki języka niemieckiego? Pracując metodą projektu członkowie zespołu rozpatrywali, jakie zmiany są możliwe do przeprowadzenia i które z nich powinny stać się celem działań zespołu. Ważne było przy tym, by wziąć pod uwagę zarówno potrzeby uczniów, jak i nauczyciela. Jednocześnie zespół powinien zastanowić się, od kogo mógłby otrzymać wsparcie przy dokonywaniu zmian w klasie, a także zidentyfikować osoby, które powinny być uwzględnione w procesie podejmowania decyzji. Kolejnym krokiem było zaplanowanie związanych z tym działań i realizacja planów. Cały proces dokonywania zmian musiał być dokumentowany na bieżąco za pomocą zdjęć lub/i filmów oraz prostych protokołów sporządzonych w języku niemieckim. Nauczyciel języka niemieckiego przesyłał w imieniu całego zespołu dokumentację na adres Goethe-Institut w Warszawie podany przy potwierdzeniu zgłoszenia.

Prace nad nowym centrum, aranżacje wnętrza trwały dwa miesiące. Wszystkich zmian dokonali uczniowie klas 3A i 3B wraz z opiekunem p. Katarzyną Kamińską.

DSC_0425 DSC_0428 DSC_0433 DSC_0434