WIR HABEN KLASSE :)

Wizyta Goethe – Institut w gimnazjum

W ramach projektu Deutsch hat Klasse/Niemiecki ma klasę nasza szkoła wzięła udział w konkursie My mamy klasę/Wir haben Klasse i dostała się spośród prawie 60 szkół do finału razem z innymi dziewięcioma szkołami z Polski.

7 maja 2015r. gościliśmy w naszym Gimnazjum przedstawicieli Goethe- Institut z Warszawy. Obecne były Pani Dyrektor Działu Językowego Goethe-Institut pani Ulrike Würz i Pani Ewa Dorota Ostaszewska – Koordynator projektów ds. szkolnictwa wyższego. Spotkanie miało na celu ocenienie pracy uczniów w konkursie. Grupa konkursowa pracowała bardzo ciężko około 2 miesięcy na swój sukces.. Uczniowie opowiadali o realizacji pomysłów, trudnościach w wykonywaniu pewnych elementów dekoracyjnych i integracji, która okazała się bardzo ważna dla wszystkich. Każdy z uczestników projektu otrzymał na pamiątkę pudełko śniadaniowe ze słodką niespodzianką oraz z zasobem ważniejszych słów w języku niemieckim potrzebnych do komunikacji. Spotkanie zakończyło się rozmową z panią Dyrektor Iwoną Pańpuch oraz nauczycielami j. niemieckiego.

Na podstawie przeprowadzonych wizytacji zostaną wyłonieni laureaci konkursu. Wyniki drugiego etapu zostaną ogłoszone 18 maja 2015 roku.

Dziękuję wszystkim za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w realizacji zadań projektowych.

Katarzyna Kamińska – nauczycielka . j. niemieckiego

DSC_0491 DSC_0494 DSC_0496 DSC_0477 DSC_0475 DSC_0497