Spotkania z cyklu „Wybór zawodu, pomyśl już dziś” w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. KEN w Lublinie.

Uczniowie klas trzecich oraz koła bibliotecznego uczestniczyli w czterech spotkaniach z cyklu „Wybór zawodu, pomyśl już dziś”. Organizatorem projektu, obejmującego zajęcia edukacyjne z przedstawicielami wybranych zawodów i doradcami zawodowymi, była Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. KEN w Lublinie.

Partnerami projektu było Kuratorium Oświaty, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.
Celem tych spotkań była pomoc gimnazjalistom w planowaniu kariery zawodowej. Uczniowie poznali bliżej następujące profesje: fryzjera i wizażysty, mechatronika, kucharza i cukiernika oraz introligatora. Opiekunem naszych uczniów była p. Jadwiga Witkowska- Kunach. W czasie tych spotkań młodzież mogła porozmawiać z osobami, które w szkołach zawodowych uczą się lub tam pracują.

cukiernik_ozdoby introligator_1