Święto Wolnych Książek

Obchody Święta Wolnych Książek odbyły się 18 czerwca 2015 r. Była to XII edycja akcji, która ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa oraz idei bookcrossingu, polegającej na „uwolnieniu” jak największej liczby książek w miejskiej przestrzeni publicznej. 
Egzemplarze książek zebrane na terenie naszej szkoły przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły wzięły udział w akcji bookcrossingowej. Organizatorami wydarzenia oprócz Gimnazjum nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Lublinie były również: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Młodzieżowy Dom Kultury nr l2 w Lublinie oraz Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie. Akcja otrzymała patronat Prezydenta miasta Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Urzędu Marszałkowskiego.
Wielki entuzjazm wśród mieszkańców Lublina biorących udział w wydarzeniu wzbudził zabytkowy, ręcznie malowany wózek z książkami wykonany w Gimnazjum nr 1. Opiekunami uczniów była p. Ewa Cydejko i Jadwiga Witkowska- Kunach.

cala_grupa    przemarsz_1

wozek_2     wozek_akwiatkowska

bookrosing_stare misto    cala_grupa_1

Może Ci się również spodoba