Projekt ,, Stofftaschen ‘’

Co nas czeka w PASCH w roku szkolnym 2015/2016

 

– Projekt ,, Stofftaschen ‘’ jeszcze się nie kończy ! ! !

Zaprojektowane i wykonane przez naszych uczniów torby wyruszyły w świat. Docelowo dotrą do Kolumbii, gdzie tamtejsi uczniowie będą je nosić i w ten sposób poznają naszych uczniów i naszą szkołę.Planowana jest również międzynarodowa wymiana eko- toreb PASCH.- już w październiku i w listopadzie pani Dyrektor oraz nauczyciel j. niemieckiego wyjeżdżają w podróż studyjną do Hamburga i do Berlina. Wyjazdy te są nagrodą w konkursie ,, My mamy klasę”     

 – w listopadzie w Monachium odbędzie się konferencja nauczycielska PASCH poświęcona nowemu projektowi Absolwenci w PASCH – „Potencjał programu szkół partnerskich z perspektywy byłych uczestników oraz szkół”.– w programie szkolenia, wycieczki, warsztaty językowe oraz podsumowanie dotychczasowej działalności i współpracy PASCH.- w grudniu wizyta grupy teatralnej lalki aktora Sisi Claus. Przedstawienie odbędzie się w naszym Gimnazjum i kierowane będzie dla naszych przyszłych uczniów. Po przedstawieniu warsztaty językowe z animatorami i trenerami niemieckimi.

– już na wiosnę III edycja wymiany młodzieży szkół Pasch– „Polska – Ukraina jako jedna drużyna”.

– przygotowanie uczniów do konkursów językowych oraz Certyfikatów

                                       Pasch-Koordynator –   Katarzyna Kamińska

Może Ci się również spodoba