„Mój ulubiony poeta”

II edycja szkolnego konkursu recytatorskiego

26 października 2015 r. w ramach Międzynarodowego Miesiąca bibliotek szkolnych w czytelni Gimnazjum nr 1 odbył się konkurs recytatorski pt. „Mój ulubiony poeta”.

Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich klas naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie. Uczniowie recytowali wybrane wiersze Karola Wojtyły i Jana Twardowskiego oraz innych polskich poetów.
Jury złożone z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli bibliotekarzy i polonisty nagrodziło następujące osoby:
W kategorii szkoły podstawowe:
1 miejsce: Natalia Sprawka – „Aniele Boży” ks. Jan Twardowski
2 miejsce: Kamila Bartyś – „Po co mi mówisz” ks. Jan Twardowski
W kategorii gimnazja:
1 miejsce: Anna Kwiatkowska – „W świecie” ks. Jan Twardowski
2 miejsce: Rafał Małys – „Być nie zauważonym” ks. Jan Twardowski
3 miejsce: Maja Majewska – „Nic dwa razy się nie zdarzy” Wisława Szymborska
Nagrodę specjalną otrzymał Mateusz Bielak, który recytował „Pieśń o Bogu ukrytym” Karola Wojtyły.
Nagrody zostaną wręczone w dniu 03 listopada podczas imprezy „Czytanie łączy pokolenia”. Zapraszamy zwycięzców oraz uczniów, którzy zostali wyróżnieni.

Koordynatorem projektu była p. Jadwiga Witkowska – Kunach.

konkurs recyt_9            konkurs recyt_10

konkurs recyt_12            konkurs recyt_3