Sportowa Akademia Konrada Czerniaka

W październiku uruchomiony zostanie kompleks Aqua Lublin, który, dzięki staraniom władz Miasta, promować będzie Konrad Czerniak – trzykrotny medalista Mistrzostw Świata w pływaniu, wicemistrz świata, dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie, medalista mistrzostw Europy, a także wielokrotny rekordzista Polski. Jego ostatni brązowy medal zdobyty podczas Mistrzostw Świata w Kazaniu znacznie przybliżył go do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.
Jednym z elementów promocji pływania jest także szkółka pływacka – Sportowa Akademia Konrada Czerniaka, która jest prowadzona przez wiodący klub sportowy Lublina –  AZS UMCS Lublin. Akademia będzie prowadziła zajęcia na Aqua Lublin.
Celem projektu jest nauka pływania osób w każdym wieku, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie jak największej grupy odbiorców do uprawiania sportu. Akademia ma także na celu rozwój szkolenia wyczynowego w pływaniu, zarówno wśród uczniów szkół, jak też studentów.
Plakat Akademia