KONFERENCJA ‚PASCH’ W MONACHIUM

W dniach 25 – 29 listopada 2015 roku w Monachium odbyła się konferencja dyrektorów Pasch. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez panią dyrektor Izabellę Maciejewską, nauczyciela języka niemieckiego – p. Katarzynę Kamińską oraz Agatę Suską – absolwentkę naszej szkoły.

Jest to uczennica, która otrzymała stypendium językowe w Niemczech z uwagi na zaangażowanie w międzynarodowy projekt PASCH i znakomitą znajomość języka niemieckiego potwierdzoną certyfikatem.

Konferencja poświęcona była współpracy modelowych szkół Pasch, podsumowaniu siedmioletniej pracy w projekcie, wymianie doświadczeń oraz planom na przyszłość.

Tematem przewodnim było hasło —Ale PASCH się nie kończy!

Uczniowie Gimnazjum nr 1, wybierając język niemiecki, mogą uczestniczyć w nauce języka otwartej na współczesny świat dzięki współpracy z modelowymi szkołami PASCH, co jest gwarancją solidnej wiedzy językowej i otwiera przed nimi różnorodne możliwości poznawania kultury innych krajów.

Tekst i zdjęcia: p. Katarzyna Kaminska

Jeździł w nim Elvis Presley