Dzienne archiwum: Marzec 10, 2016

EKOLEKCJA

10 marca 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Lublinie została przeprowadzona lekcja otwarta z udziałem uczniów klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie. Tematem zajęć było „EKOOPAKOWANIE”. Uczniowie sprawdzali, jak pakowane i znakowane są różne produkty spożywcze i przemysłowe, poznali znaczenie wybranych ekoznaków.

TARGI EDUKACYJNE

9 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie odbyły się Targi Edukacyjne dla gimnazjów. Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, pochwalić się wieloma sukcesami i podzielić zdobytą w gimnazjum wiedzą (robiliśmy wspólnie eksperymenty i sprawdzaliśmy, jak widzi mucha, do czego służą kolorowe okulary i jak szybko spala się flash papier). Nasze stoisko, tak jak w ubiegłym roku, cieszyło się wielkim zainteresowaniem.