Dzienne archiwum: Marzec 16, 2016

Dzień Świętego Patryka

14 marca 2016 uczniowie klas 2c i 3d wraz z nauczycielami p. Martą Goździowską–Łubkowską i p. Dominikiem Rzędzickim uczestniczyli w obchodach dni św. Patryka, które odbywają się w dniach 14-17 marca 2016 w Centrum Brytyjskim UMCS przy ul. Zuchów 2 w Lublinie pod Patronatem Ambasadora Irlandii w Polsce i Konsulatu Honorowego Irlandii w Polsce. Gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach pt: „Celtowie-władcy Europy” poprowadzonych przez p. Krzysztofa Nowackiego – przedstawiciela Fundacji Kultury Irlandzkiej. Młodzież miała także możliwość zapoznania się z...

„Inside Buckingham Palace”- lekcja otwarta języka angielskiego

11 marca 2016 roku odbyła się lekcja otwarta języka angielskiego, w której uczestniczyli uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie wraz ze swoim wychowawcą, nauczycielem języka angielskiego p. Olafem Stankiewiczem. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje panujące w Pałacu Buckingham oraz sylwetkę brytyjskiej królowej Elżbiety II. Lekcję przeprowadził p. Dominik Rzędzicki – nauczyciel języka angielskiego z Gimnazjum nr 1 w Lublinie.