Dzienne archiwum: Marzec 30, 2016

Jan Paweł II przyjaciel młodzieży, opiekun rodziny

18 marca 2016 roku w auli biblioteki w Gimnazjum nr 1 w Lublinie miało miejsce  spotkanie projektowe pt. „Jan Paweł II – przyjaciel młodzieży, opiekun rodziny”. Na uroczystość zainaugurowaną przez Panią Dyrektor Iwonę Pańpuch przybyli zaproszeni goście, między innymi: pani Irena Ciesielską – Piech, lubelska poetka, pani Jolanta Jurkowska, kierownik Filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie oraz pani Ewa Mazurek z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie.

SZKOLNY MISTRZ CZYTELNICTWA

7 marca 2016 r. w czytelni Gimnazjum nr 1 odbył się konkurs pt. „Szkolny mistrz czytelnictwa”. Była to II edycja szkolnego konkursu dla klas drugich i trzecich gimnazjum, organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy we współpracy z nauczycielami języka polskiego i wychowawcami klas. W  tym roku wzięło w nim udział 25 uczniów.