Jan Paweł II przyjaciel młodzieży, opiekun rodziny

18 marca 2016 roku w auli biblioteki w Gimnazjum nr 1 w Lublinie miało miejsce  spotkanie projektowe pt. „Jan Paweł II – przyjaciel młodzieży, opiekun rodziny”.

Na uroczystość zainaugurowaną przez Panią Dyrektor Iwonę Pańpuch przybyli zaproszeni goście, między innymi: pani Irena Ciesielską – Piech, lubelska poetka, pani Jolanta Jurkowska, kierownik Filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie oraz pani Ewa Mazurek z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie.

Uczniowie przygotowali oprawę artystyczną spotkania, na którą składały się anegdoty dotyczące postaci Papieża Polaka oraz prezentacja multimedialna i reportaż radiowy. Ciekawym urozmaiceniem uroczystości były cytaty z przemówień Ojca Świętego do młodzieży w językach obcych: angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Widzowie mieli możliwość obejrzenia wywiadu z p. Ireną Ciesielską-Piech o roli Jana Pawła II w życiu i twórczości artystki, przeprowadzonego przez uczniów klasy 3d. Dwie prezentacje multimedialne na temat Światowych Dni Młodzieży oraz życia Jana Pawła II zaprezentowali uczniowie klasy 3b. Na zakończenie konferansjerzy projektu zaprosili obecnych do obejrzenia wystaw na temat rodziny oraz Światowych Dni Młodzieży, stanowiących scenografię projektu.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Bożeny Zawiślak, p. Mariusza Czerwonki, p. Dominika Rzędzickiego, p. Izabeli Abramczuk i p. Małgorzaty Ostrowskiej, p. Agnieszki Pawelec, p. Luizy Wilczkiewicz, oraz księdza Tomasza Kościka. Koordynatorem projektu była pani Jadwiga Witkowska- Kunach.

projekt_papiez13 projekt_papiez12

projekt_papiez11 projekt_papiez10