SPOTKANIE SIENKIEWICZOWSKIE

4 marca 2016 roku w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej miało miejsce I Spotkanie Sienkiewiczowskie dla uczniów i nauczycieli gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, którego współorganizatorem było Towarzystwo im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Impreza zainaugurowała obchody Roku Sienkiewiczowskiego w Bibliotece.

Spotkanie rozpoczął prof. dr hab. Lech Ludorowski, historyk literatury oraz jeden z najwybitniejszych znawców twórczości pisarza, a jednocześnie prezes Towarzystwa im. Henryka Sienkiewicza, wygłaszając wykład pt. „Pójdźmy za Nim!” – preludium do „Quo vadis”. Wybrane fragmenty noweli w sposób mistrzowski czytała aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, pani Anna Świetlicka.

W spotkaniu brali udział uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor Izabellą Maciejewską.

Jadwiga Witkowska – Kunach

spotknie_pbw_9 spotknie_pbw_10