SZKOLNY MISTRZ CZYTELNICTWA

7 marca 2016 r. w czytelni Gimnazjum nr 1 odbył się konkurs pt. „Szkolny mistrz czytelnictwa”. Była to II edycja szkolnego konkursu dla klas drugich i trzecich gimnazjum, organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy we współpracy z nauczycielami języka
polskiego i wychowawcami klas. W  tym roku wzięło w nim udział 25 uczniów.

Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród naszych uczniów, poszerzanie wiedzy ze znajomości wybranych lektur omawianych na lekcjach języka polskiego, utrwalenie wiadomości przed egzaminem gimnazjalnym. Autorem testu jest p. Ewa Cydejko – nauczyciel polonista naszej szkoły.
Jury złożone z nauczycieli bibliotekarzy PBW im. KEN w Lublinie, nauczycieli bibliotekarzy naszej szkoły oraz nauczyciela języka polskiego nagrodziło następujące osoby:

1 miejsce: Magdalena Gromysz – 3b

2 miejsce: Anna Kwiatkowska – 3b

3 miejsce: Klaudia Korólczyk – 3a

Wyróżnienie: Nadia Sheta – 3a

Wyróżnienie: Mateusz Bielak -3d

Wyróżnienie: Zuzanna Gil – 2d

Sponsorem nagród dla zwycięzców jest pani dyrektor PBW im. KEN w Lublinie.  Nagrody i dyplomy zostały wręczone w dniu 17 marca br. Koordynatorem konkursu  była p. Jadwiga Witkowska – Kunach.

konkurs7 konkurs1

konkurs8 konkurs2