Noc Bibliotek w Filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

13 maja o godz. 18.00 w Filii nr 19 MBP im. H. Łopacińskiego podczas Nocy Bibliotek  uczniowie naszej szkoły z klas: 2b oraz 3b uczestniczyli w programie artystycznym poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi. Przygotowany przez nich montaż słowno-muzyczny pt. „Z najpiękniejszych kart dzieł Henryka Sienkiewicza” został wzbogacony fragmentami filmowych ekranizacji utworów noblisty. Młodzież czytała, recytowała  i śpiewała pieśni związane  z twórczością pisarza. Uczniów przygotowała pani Jadwiga Witkowska Kunach. W spotkaniu uczestniczyła również pani Izabella Maciejewska, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lublinie.