TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W Tygodniu Bibliotek liczna grupa uczniów naszej szkoły należących do Klubu Dobrej Książki uczestniczyła w wyjściu do Filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, gdzie wysłuchała prelekcji p. Jolanty Jurkowskiej, kierownika tej filii oraz obejrzała wystawę zatytułowaną „Henryk Sienkiewicz – klasyk współczesności”.

Podczas spotkania gimnazjaliści mieli okazję usystematyzować i uzupełnić swoje wiadomości o pierwszym polskim nobliście w dziedzinie literatury . Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli fragmenty ekranizacji dzieł Henryka Sienkiewicza.

Serdecznie zapraszamy na Noc Bibliotek w dniu 13 maja 2016 roku o godz. 18.00. do Filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kunickiego 89 w Lublinie, gdzie uczniowie naszego gimnazjum wystąpią z montażem literacko – muzycznym pt. „Z najpiękniejszych kart dzieł Henryka Sienkiewicza”.