UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE O KS. STANISŁAWIE KONARSKIM

Z inicjatywy p. Izabelli Maciejewskiej, dyrektora Gimnazjum nr im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie oraz dzięki współpracy p. Iwony Pańpuch, wicedyrektora szkoły oraz nauczycieli: p. Agnieszki Pawelec, p. Urszuli Górniak i katechety p. Piotra Bielaka zorganizowano i przeprowadzono III Ogólnopolski Konkurs o ks. Stanisławie Konarskim Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski oraz Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk. Organizatorami konkursu byli: Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Ogółem na konkurs wpłynęły 62 prace z 7 województw naszej Ojczyzny. Jury przyznało 10 nagród i 4 wyróżnienia.

Ponieważ w bieżącym roku przeżywamy Jubileusz 1050 rocznicy chrztu Polski, z okazji tak ważnego wydarzenia w historii naszego narodu upamiętnienie tej daty połączyliśmy z sesją poświęconą ks. Konarskiemu. Uroczystość wraz z wręczeniem nagród i podziękowań odbyła się 9 maja 2016 r. o godz. 10.35. w sali teatralnej Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie. Wydarzenie uświetniły wykłady p. dra. Piotra Makarca oraz p. dra. Piotra Gawryszczaka dotyczące historycznego znaczenia chrztu Polski oraz występ artystyczny uczniów Gimnazjum nr 1 przygotowanych przez p. Agnieszkę Pawelec, p. Maziarz – Wysocką, p. Dariusza Banula oraz p. Luizę Wilczkiewicz. W gali uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele z różnych województw. Obecnych było wiele zacnych osób, m.in.: ks. dr Krzysztof Gałan, dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, p. Alina Wiśniecka, starszy wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie, p. Barbara Rzeszutko, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie, ks. dr Waldemar Sądecki, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lublinie, ks. Janusz Bogdański, Kanonik Honorowy Kapituły Lubelskiej, p. dr Piotr Makarzec, Prezes Zarządu Fundacji Instytut im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, p. dr Piotr Gawryszczak, Radny Rady Miasta Lublin, Wiceprezes Zarządu Fundacji Niepodległości w Lublinie, komendant Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy oraz p. Iwona Kręglicka, Przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „ Solidarność” w Lublinie.

DSC07475 DSC07452

DSC07424 DSC07403