WIZYTA WĘGRÓW W NASZEJ SZKOLE W RAMACH PROJEKTU PASCH

W dniach od 25 do 29 kwietnia w ramach współpracy w międzynarodowym projekcie PASCH w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży polsko- węgierskiej.

Nasi uczniowie gościli w swoich domach dwunastu rówieśników z gimnazjum w Debreczynie. Uczestnicząc  w zajęciach językowych, goście z Węgier mieli okazję poznawać naszą szkołę, jak również polską historię, kulturę oraz tradycję.

27 kwietnia odbyła się uroczysta impreza integracyjna, podczas której młodzież polska i węgierska prezentowała swoje umiejętności artystyczne. Był to między innymi widowiskowy pokaz mody PASCH-MOD@, w którym uczestniczyli zarówno młodzi Polacy, jak i Węgrzy.

Naszym gościem specjalnym była dyrektor Goethe – Institut Warschau – pani Ulrike Würz.

Wizyta ta przyczyniła się do umocnienia więzi partnerskich w ramach projektu PASCH, a język niemiecki był podczas spotkania językiem komunikacji.

Był to wspaniale spędzony czas, który upłynął w wyjątkowej atmosferze podczas zajęć językowych, integracyjnych, wspólnego grilowania, dyskoteki szkolnej oraz zwiedzania starego miasta. Już we wrześniu odbędzie się wyjazd naszej szkoły do Debreczyna.

                     Koordynator Projektu Katarzyna Kamińska

                                           Małgorzata Ostrowska -Kot

pasch4 pasch2 pasch3 pasch pasch5 pasch1

Może Ci się również spodoba