MUSICALOWE POŻEGNANIE

23 czerwca 2016 roku w sali teatralnej Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich połączone z wręczeniem nagród dla uczniów oraz podziękowań dla rodziców. Nagrodzeni zostali laureaci konkursów przedmiotowych i sportowych, absolwenci z najwyższą średnią, młodzi aktorzy i wokaliści zespołu teatralnego, a także osoby działające na rzecz szkoły czy lokalnej społeczności. Pani dyrektor Izabella Maciejewska pożegnała trzecioklasistów, dziękując im za wspólnie spędzony czas. W imieniu rodziców przemawiała pani Anna Banach-Zdziarska, a jako przedstawiciel trzecioklasistów zabrał głos Mateusz Bielak z klasy IIId.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości obejrzeli lekką musicalową formę sceniczną przygotowaną przez zespół teatralny z klasy IIId. Uczniowie zaprezentowali znane i lubiane utwory we własnej aranżacji oraz choreografii. Nad całością festiwalowej gali czuwali konferansjerzy: Marta Sobiech oraz Kacper Zdziarski. Widzowie odbyli muzyczną i taneczną podróż w czasie: od piosenek Eugeniusza Bodo, poprzez musicalowe hity jak „Singing in the rain”, „My way”, „Nogi”, „Summer nights”, „We go together” aż po utwory zespołu Abba. Musicalowa gala spotkała się z gorącym przyjęciem przez publiczność, która bawiła się z młodymi artystami, śpiewając razem z nimi.

Uroczystość poprowadził pan Piotr Ruśniak. Dekoracje przygotowała pani Luiza Wilczkiewicz, wokalistom akompaniował pan Dariusz Banul, a za scenariusz i reżyserię części artystycznej odpowiadała pani Agnieszka Pawelec

IMG_3611  IMG_3925

IMG_3926  IMG_3920