X Festiwal Piosenki „Śpiewająca Jedynka”

10 czerwca 2016 roku odbył się w Gimnazjum nr 1 w Lublinie X Festiwal Piosenki „Śpiewająca Jedynka”. W tej edycji festiwalu po raz kolejny zastosowano podział na dwie grupy wiekowe: uczniowie klas V i VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Sposób realizacji konkursu umożliwił uczniom wykazanie się kreatywnością, umiejętnością pracy w grupie oraz pozwolił na zaprezentowanie ich zdolności muzycznych, plastycznych, aktorskich. Koncert festiwalowy miał charakter charytatywny. Uzyskane artykuły papiernicze przeznaczone zostaną dla uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Młodzi artyści rywalizowali o wspaniałe nagrody ufundowane przez wydawnictwa Macmillan, Pearson oraz Goethe Institut. Jury oceniało występujących, biorąc pod uwagę oryginalność wykonania, kreatywność oraz poprawność językową prezentowanych utworów. Po burzliwych naradach jury wyłoniło najlepsze występy:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

I MIEJSCE: Julia Styk, kl. VI ZS nr 9 –  „Feeling good” Michael Buble

II MIEJSCE: Agata Kasprzak, kl. V SP40, „Set fire to the rain” Adele

III MIEJSCE: Aleksandra Borsukiewicz, kl. V SP40, „Nadieżda”  Anna German

GIMNAZJUM:

I MIEJSCE:    Marta Matysiewicz, ZS nr 9, „Can’t stop the feeling”  Justin Timberlake

II MIEJSCE: Maryla Hałabis, Gimnazjum nr 1, „Be my baby”  The Ronetts

II MIEJSCE: Natalia Palak, Gimnazjum nr 1, „Wir bin ich”  LaFee

III MIEJSCE: Dominika Pawłowska, ZS nr 9, „Heroes” Mans Zelmerlow

III MIEJSCE: Noemi Bartosińska, Gimnazjum nr 1, „Rehab”  Amy Winehouse

Za przygotowanie festiwalu odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych: p. Bożena Szypuła, p. Anna Krajka oraz p. Katarzyna Kamińska. Festiwal poprowadzili uczniowie klasy 3d: Aleksandra Adrianek oraz Mateusz Bielak.

DSC_0502 (30) DSC_0477 (18)

DSC_0468 DSC_0542 (54)