Druga edycja Projektu ” Jugendbegegnung 2016″ zakończona

29- 30.09. 2016 miała miejsce druga edycja wymiany młodzieży polsko – węgierskiej szkół PASCH  w ramach projektu międzynarodowego „Jugendbegegnung 2016”. Tym razem nasi uczniowie wraz z nauczycielkami języka panią Katarzyną Kamińską i panią  Bożeną Szypułą wyruszyli na Węgry do Debreczyna. Spotkanie było ogromnym doświadczeniem językowym. Młodzież zwiedziła szkołę i rozsmakowała się w lokalnych przysmakach. Brała udział w licznych imprezach integracyjnych doskonaląc przy tym umiejętność posługiwania się językiem niemieckim. Uczestniczyliśmy również w zajęciach z  języka niemieckiego oraz licznych projektach językowych. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie miasta Debreczyna. Podczas Stadtrally uczniowie w grupach odkrywali historie miasta. Kolejną atrakcją był koncert zespołów i wokalistów węgierskich, którzy swoją popularność zdobyli podczas Reality show „X-Faktor” i „Mam Talent”. Największym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu Kowalsky Mega Vega oraz pokaz sztucznych ogni i laserów. Podczas pobytu odwiedziliśmy również węgierski Aqua Park,  i poznaliśmy lepiej kulturę , tradycje i obyczaje naszego miasta partnerskiego Debreczyna.  Wycieczka trwała 5 dni i była wspaniałą przygodą.