„Baśnie braci Grimm dla dzieci i nie tylko”

3 listopada 2016 roku w Gimnazjum nr 1 miało miejsce pierwsze w bieżącym roku szkolnym spotkanie Klubu Dobrej Książki. Prowadziła je pani Joanna Tarasiewicz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej.

Prelekcja na temat życia i twórczości Jakuba i Wilhelma Grimm została wzbogacona prezentacją multimedialną zatytułowaną „Baśnie braci Grimm dla dzieci i nie tylko”. Prelegentka w sposób zwięzły i przejrzysty opowiedziała o pierwszej edycji baśni, mitów i sag ludu państw skandynawskich i niemieckojęzycznych z 1809 roku.

Uczniowie śledzili wybrane przez p. Joannę Tarasiewicz, najbardziej znane baśnie braci Grimm, które stały się inspiracją dla wielu ilustratorów, grafików oraz malarzy. Prelegentka dokonała przeglądu najważniejszych motywów i postaci występujących w baśniach oraz ich wpływu na twórczość współczesnych reżyserów, scenografów i projektantów mody.

Czas spotkania upłynął niezwykle szybko i interesująco, a w grudniu kolejne spotkanie KDK w bibliotece Gimnazjum nr 1.

Jadwiga Witkowska- Kunach