euGENIUSZEK wystartował!

28 listopada 2016 roku odbyły się pierwsze zajęcia eksperymentalne z chemii. Na dobry początek cos łatwego – pasta dla słonia!

Uczniowie klasy 1a – Kacper Ruczyński i Gabriel Zając, pod nadzorem p. Iwony Jagła-Izdebskiej, wykonali doświadczenie „pasta dla słonia”. Nasi młodzi chemicy byli świetnie przygotowani – samodzielnie sporządzili listę odczynników oraz potrzebnego sprzętu laboratoryjnego. Podczas zajęć dokładnie zapoznali się z instrukcją wykonania doświadczenia (bezpieczeństwo jest najważniejsze!). Ten eksperyment sprawił nam dużo radości, ale samo wykonanie pasty to było za mało! Kacper i Gabriel sprawdzali także, jakie czynniki wpływają na wynik doświadczenia. Jak nam się udało? Zobaczcie sami!

Iwona Jagła-Izdebska + uczniowie euGENIUSZKA