III edycja szkolnego konkursu recytatorskiego „LIRYKA JESIENNA”

27 października 2016 roku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w auli Gimnazjum nr 1 w Lublinie odbył się konkurs recytatorski pt. „Liryka jesienna”.

Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich klas naszej szkoły. Uczniowie recytowali wiersze jesieni grupy poetyckiej „Skamander” oraz innych poetów polskich i zagranicznych. Prezentacje utworów poetyckich młodzież wzbogaciła ciekawymi akcesoriami i stylizacjami jesiennymi.

Jury złożone z przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli bibliotekarzy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN i Gimnazjum nr 1 nagrodziło następujące osoby:

I miejsce:          Natalia Palak, kl. 3c

Rafał Małys, kl. 3c

II miejsce:        Alicja Kozak, kl. 3b

Wiktoria Czerniak, kl. 2c

III miejsce:       Klaudia Widz, kl. 1d

Krzysztof Czarnecki, kl. 1b.

Jury przyznało też sześć wyróżnień dla następujących uczniów:

Grzegorz Widomski, kl. 1d

Magdalena Flisiak, kl. 2b

Małgorzata Kwiatkowska kl. 2b

Wilhelm Dąbek, kl. 2c

Oliwia Chmiel, kl. 2d

Natalia Warpas, kl. 3d.

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w dniu 24 listopada 2016 roku podczas imprezy „Czytanie łączy pokolenia”. Serdecznie zapraszamy zwycięzców oraz wyróżnionych  uczniów.