Czytanie łączy pokolenia

9 grudnia 2016 roku w czytelni biblioteki naszej szkoły miało miejsce spotkanie pt.„Czytanie łączy pokolenia”. Przedstawiciele lubelskich instytucji kultury czytali wybrane fragmenty nowel, listów oraz powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Elżbieta Iwanicka, Ewa Kopcińska, Anna Rybka z Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza, Teresa Adach, Maria Bortkiewicz z Klubu Czytelniczego „Readcom”, Jolanta Jurkowska, kierownik Filii nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, Joanna Tarasiewicz, Edyta Tomaszek i Piotr Wiechnik z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie, uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie pod opieką pani Małgorzaty Rozwałko oraz uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 w Lublinie.

Wyboru fragmentów tekstów dokonały: p. Ewa Cydejko – nauczyciel polonista i p. Jadwiga Witkowska-Kunach – nauczyciel bibliotekarz i koordynator tej imprezy czytelniczej.