Liryczne nastroje

Piękno jesieni – w czym tkwi?” 18 listopada 2016 roku tymi słowami rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu zwycięzców konkursu recytatorskiego pt. „Liryka jesienna”.

Uczniowie zaprezentowali wiersze o jesieni współczesnych poetów i grupy poetyckiej „Skamander” we własnej interpretacji. Wprowadzili publiczność w nastrój jesieni – pogodnej, słonecznej ale również pełnej smutku, zadumy i melancholii.

Chór szkolny pod opieką p. Dariusza Banula zapewnił nastrojową ilustrację muzyczną tekstów literackich.

Na uroczystość biblioteczną zostali zaproszeni: p. Izabella Maciejewska, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lublinie, p. Piotr Wiechnik z PBW im. KEN, p. Jolanta Jurkowska, kierownik Filii nr 19, nauczyciele i uczniowie klas 1c, 1d, 3b oraz uczestnicy konkursu pt.„Liryka jesienna”.

Po części artystycznej wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie, natomiast laureaci – nagrody książkowe.

Organizatorkami spotkania były panie: Ewa Cydejko, Bożena Zawiślak i Jadwiga Witkowska-Kunach.