WSPÓLNE PIECZENIE ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW

20 grudnia 2016 roku zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów klasy 6b ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie. Wspólnie piekliśmy świąteczne pierniki (mamy już pewne doświadczenie w tej materii!).

Po krótkiej prezentacji dotyczącej świątecznych przypraw i organoleptycznym zbadaniu wybranych przypraw świata (wreszcie wiemy, jak smakuje kardamon i gdzie leży Sri Lanka!), nasze uczennice z klasy 1b: Klaudia Matyjaszek, Sandra Maksim, Martyna Dudek i Patrycja Skrobas pomogły szóstoklasistom w przygotowaniu ciasta na pierniki. Z całą resztą – wałkowaniem, wykrawaniem i dekorowaniem nasi goście uporali się już sami! A efekty? Sami zobaczcie!

W wielkim pieczeniu i jeszcze większym sprzątaniu po nim brały udział p. Wiesława Pachuta – wychowawczyni klasy 6b, p. Katarzyna Markowska – wychowawczyni klasy 1b oraz p. Iwona Jagła-Izdebska – nauczycielka chemii (w końcu pieczenie to reakcja endotermiczna!).