DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM NR 1

15 marca 2017 roku w Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego odbył się dzień otwarty dla uczniów i rodziców klas III-VI. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Izabella Maciejewska, która powitała licznie zebranych w sali teatralnej gości. Pani dyrektor przedstawiła w zarysie sukcesy naszej szkoły, odwołując się do jej wieloletniej historii i roli jaką odegrała w dzielnicy Dziesiąta. Przypomniała, że Gimnazjum nr 1 to szkoła nowoczesna, otwarta, z bogatym zapleczem dydaktycznym, świetnie wyposażona i dysponująca zgranym zespołem doświadczonych nauczycieli. Następnie pani dyrektor poprosiła o wypowiedź troje absolwentów Gimnazjum nr 1: Oskara Biegańskiego, Ewelinę Kaproń oraz Kacpra Zdziarskiego. Absolwenci z ogromnym sentymentem wspominali swój pobyt w murach naszej szkoły oraz podkreślali jak bardzo przyjazna atmosfera i życzliwość ze strony nauczycieli i dyrekcji pomogły im nie tylko w zdobyciu wiedzy, ale też rozwijaniu talentów. Byli uczniowie zwrócili też uwagę na wysoki poziom nauczania oraz bogatą ofertę wycieczek i projektów edukacyjnych.

Kolejną część spotkania stanowiły wypowiedzi nauczycieli-ekspertów. Rodzice i uczniowie mogli usłyszeć, w czym specjalizują się poszczególne osoby i jakie zajęcia dodatkowe proponują (m.in. zajęcia teatralne, zajęcia w laboratorium, zajęcia sportowe, językowe i inne). Spotkanie w sali gimnastycznej zakończył pokaz tańca nowoczesnego, który zachęcił widzów do wspólnej zabawy oraz pokaz umiejętności klasy piłkarskiej, który wzbudził ogromne zainteresowanie zwłaszcza wśród najmłodszych. Za występy sportowe odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Aneta Mikołajczyk oraz p. Mariusz Żyszkiewicz.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły. Mieli okazję obejrzeć sale lekcyjne, sale gimnastyczne, centrum językowe oraz inne pomieszczenia, mogli porozmawiać z nauczycielami-ekspertami, a nasi przyszli uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w konkursie z nagrodami.

Dzień otwarty cieszył się ogromnym zainteresowaniem rodziców oraz uczniów klas III-VI, którzy mieli niepowtarzalną okazję przekonać się, że wybór naszej szkoły to doskonała inwestycja w przyszłość!

Może Ci się również spodoba