SZKOLNY MISTRZ CZYTELNICTWA

7 marca 2016 roku w czytelni Gimnazjum nr 1 odbył się konkurs pt. „Szkolny mistrz czytelnictwa” dla klas II i III organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy we współpracy z nauczycielami języka polskiego i wychowawcami klas. W tym roku wzięło w nim udział 29 uczniów.

Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa, poszerzanie wiedzy ze znajomości wybranych lektur omawianych na lekcjach języka polskiego oraz utrwalenie wiadomości przed egzaminem gimnazjalnym. Autorem testu jest pani Ewa Cydejko – nauczyciel polonista, natomiast koordynatorem konkursu pani Jadwiga Witkowska – Kunach – nauczyciel bibliotekarz.

Jury nagrodziło następujące osoby:

1 miejsce: Zuzanna Gil – 3d

2 miejsce: Rafał Małys – 3c

3 miejsce: Martyna Koziej – 2d

Wyróżnienie: Adam Masierak – 3b

Wyróżnienie: Jagoda Frąckiewicz – 3c

Wyróżnienie: Anna Gozdalska – 3d

Honorowy patronat nad naszym konkursem objęła PBW im. KEN w Lublinie. Sponsorem nagród jest pani Barbara Rzeszutko, dyrektor tej placówki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym uczniom.