Dzienne archiwum: Maj 25, 2017

UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE O KS. STANISŁAWIE KONARSKIM

15 maja 2017r. odbyła się uroczystość podsumowania IV Ogólnopolskiego Konkursu o ks. Stanisławie Konarskim Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski oraz Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk. Organizatorami konkursu byli Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Na konkurs wpłynęło 107 prac z 10 województw naszej Ojczyzny. Jury przyznało 12 nagród  i 1 wyróżnienie.

„Wisła – królowa polskich rzek”

30 marca 2017 roku w auli biblioteki Gimnazjum nr 1 w Lubinie oraz 12 maja 2017 roku podczas Nocy Bibliotek w Filii nr 19 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie zgromadzeni goście mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny pt. „Wisła – królowa polskich rzek” w wykonaniu uczniów klasy 3b i 1d.

Sukces naszej drużyny!

Uczniowie klasy 3c: Jagoda Frąckiewicz, Rafał Małys i Jakub Kłosowski zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu”Cztery minuty = życie” (VIII edycja Akcji Edukacyjnej) pod patronatem Pani Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Macieja Budki – Dyrektora Lubelskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem akcji jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz promocja postaw prospołecznych i prozdrowotnych.