Ogólnopolski Konkurs „Ekologia w moim domu”

11 maja 2017 o godzinie 11.00 w sali teatralnej Gimnazjum nr 1 w Lublinie odbył się uroczysty finał X Ogólnopolskiego Konkursu „Ekologia w moim domu”. Patronat Honorowy nad konkursem objęli:

PREZYDENT MIASTA LUBLIN

LUBELSKI KURATOR OŚWIATY

WYDZIAŁ CHEMII UMCS LUBLIN

POLSKI KLUB EKOLOGICZNY OKRĘG ŚRODKOWO-WSCHODNI

Na spotkaniu obecni byli: Pani Małgorzata Grabarczyk – dr hab. prof. nadzw. UMCS Lublin, prodziekan ds. badań naukowych i współpracy z przemysłem, Pan Antoni Polonis – dr hab. prof. nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Pani Joanna Jaroszuk – Oniszko – przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Pani Iwona Pańpuch – wicedyrektor Gimnazjum nr 1 w Lublinie.

Nagrody zostały przyznane 19 laureatom konkursu w 3 kategoriach: praca plastyczna, literacka, multimedialna i 2 grupach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Zdobywcy I miejsc w każdej kategorii otrzymali zegarki firmy am:pm; pozostałe nagrody to bony do sieci Empik, albumy i książki, koszulki, materiałowe torby, smycze, odblaskowe opaski, długopisy, notesy i wiele, wiele innych drobiazgów oraz słodycze! Podziękowania otrzymali także nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Bez nich uczniowskie gwiazdy nie świeciłyby tak jasno!!

Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez firmy: PGE Dystrybucja SA, Wydział Ochrony Środowiska UM Lublin, UMCS, Polski Klub Ekologiczny, Pszczółka, Nowa Era, Muchomor, Zakamarki, Rada Dzielnicy Dziesiąta, Tago Tadeusz Gołębiewski, Referat ds. Marketingu Miasta Lublin.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w konkursie, dziękujemy instytucjom, które objęły konkurs patronatem honorowym, dziękujemy firmom, które ufundowały nagrody – bez Was wszystkich realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa.

Do zobaczenia za rok!

Koordynatorki konkursu: Iwona Jagła-Izdebska – nauczyciel chemii i Katarzyna Markowska – nauczyciel biologii.