Sukces naszej drużyny!

Uczniowie klasy 3c: Jagoda Frąckiewicz, Rafał Małys i Jakub Kłosowski zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu”Cztery minuty = życie” (VIII edycja Akcji Edukacyjnej) pod patronatem Pani Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Macieja Budki – Dyrektora Lubelskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem akcji jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz promocja postaw prospołecznych i prozdrowotnych.

Przed nami drugi etap konkursu – już 26.05.2017 nasza drużyna będzie rywalizować w zawodach finałowych, podczas których uczniowie wykonają test wiedzy oraz zadania praktyczne wyznaczone przez komisję konkursową tj. np. resuscytacja, ułożenie w pozycji bezpiecznej, zatamowanie krwotoku z nosa, opatrzenie osoby z urazem głowy lub szyjnego odcinka kręgosłupa, pomoc osobie z objawami zatrucia pokarmowego.

Trzymamy kciuki!

 

Opiekunami uczniów są p. Katarzyna Markowska i p. Iwona Jagła-Izdebska.

Może Ci się również spodoba