UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE O KS. STANISŁAWIE KONARSKIM

15 maja 2017r. odbyła się uroczystość podsumowania IV Ogólnopolskiego Konkursu o ks. Stanisławie Konarskim Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski oraz Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk. Organizatorami konkursu byli Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Na konkurs wpłynęło 107 prac z 10 województw naszej Ojczyzny. Jury przyznało 12 nagród  i 1 wyróżnienie.

Wydarzenie uświetnił wykład p. prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który przybliżył nam myśli i dzieła ks. Stanisława Konarskiego oraz występ artystyczny uczniów Gimnazjum nr 1 przygotowanych przez p. Agnieszkę Pawelec.

W gali uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele z różnych województw. Obecnych było wiele zacnych osób, m.in.: ks. dr Krzysztof Gałan, dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, p. Zdzisław Niedbała, Inspektor Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, p. Bożena Ćwiek, dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Lublinie, p. Barbara Rzeszutko, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie, p. Grażyna Kłos, Kierownik Wydziału Informacji i Informatyzacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.