LEKCJA NA SCENIE TEATRU

22 maja 2017 roku grupa uczniów Gimnazjum nr 1 pod opieką pani Agnieszki Pawelec oraz pani Katarzyny Markowskiej miała niepowtarzalną okazję obejrzenia wszystkich zakamarków Teatru im. Juliusza Osterwy, zwykle niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Młodzi adepci aktorstwa zajrzeli do sali prób, zmierzyli kostiumy oraz peruki, przyjrzeli się pracy garderobianych, a także spojrzeli na salę teatralną… ze sceny! W trakcie zwiedzania uczniowie poznali niezwykłą, ponad stutrzydziestoletnią historię teatru oraz ciekawostki związane z jego funkcjonowaniem. 

Była to inspirująca lekcja żywego teatru, zwłaszcza dla grupy uczniów, którzy w naszej szkole uczestniczą w cotygodniowych zajęciach teatralnych prowadzonych przez panią Agnieszkę Pawelec. Mamy nadzieję, że pozostali uczestnicy warsztatów w teatrze również dali się oczarować magii teatralnej sceny i blaskowi reflektorów. Z pewnością młodzi aktorzy pokażą wiele szekspirowskich emocji podczas przedstawień w naszej szkole…

Może Ci się również spodoba