Akcja „Wędrująca książka”

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do udziału w akcji „WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA”.

Celem akcji jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek.

Prosimy dzieci, rodziców i pracowników szkoły o przyniesienie do szkoły KSIĄŻEK ( już przeczytanych) – tak, aby stworzyć podręczny księgozbiór. Przynosimy książki dla dzieci oraz dla rodziców.

CO NALEŻY ZROBIĆ ?

1. Uczeń podejmuje decyzję, którą książkę z domowego księgozbioru chce umieścić w KĄCIKU WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI. Książki przyniesione do szkoły nie wracają do właściciela – stają się naszą wspólną własnością.
  2. Przyniesione książki należy pozostawić przy stanowisku pań woźnych w holu głównym szkoły – ustawione zostanie tam pudło na książki.
  3. Następnie książki zostaną umieszczone na specjalnie przygowanym regale w szatni – który zostanie oznakowany hasłem KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI.
  4. Z KĄCIKA WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI uczeń (także rodzic) może WYPOŻYCZYĆ książkę, PRZECZYTAĆ ją i ZWRÓCIĆ do „kącika”.
  5. Książki umieszczone będą na trzech poziomach:
    • książeczki dla najmłodszych
    • książki dla uczniów klas 4-7
    • książki dla rodziców.

ZASADY FUNKCJONOWANIA KĄCIKA WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI:

1. Do kącika mamy wolny dostęp i książkę wybieramy sami ( same).
  2. Wypożyczam jedną książkę maksymalnie na tydzień ( jedna książka dla dziecka, jedna dla rodzica).
  3. Pamiętam o terminowym zwrocie książki do KĄCIKA.
  4. Jestem odpowiedzialny ( odpowiedzialna ) za książę, szanuję ją – nie wyrywam kartek, uważam, by jej nie poplamić.
  5. Książkę – po przeczytaniu, odkładam na odpowiednią półkę.
  6. W przypadku zgubienia lub zniszczenia książki, zastępuję puste miejsce inną (samodzielnie przyniesioną książką).