Let’s play Kahoot! – pracujemy interaktywnie na lekcjach języka angielskiego

W poprzednim tygodniu odbyły się nietypowe lekcje powtórzeniowe z języka angielskiego w klasach gimnazjalnych 2a i 2c. Dlaczego nietypowe? Tym razem to uczniowie przygotowali quizy dla swoich kolegów, wykorzystując platformę Kahoot!.

Kahoot! to bezpłatna platforma, na której można tworzyć i przeprowadzać interaktywne quizy przy użyciu tablicy interaktywnej oraz urządzeń mobilnych.

Praca z tą platformą bardzo mocno angażuje uczniów emocjonalnie, przybiera formę pozytywnej rywalizacji. Program generuje kod, dzięki któremu uczniowie na swoich urządzeniach (komputer, tablet, telefon) udzielają odpowiedzi wybierając odpowiedni kolor. Program podsumowuje każde pytanie ujawniając, ile było poprawnych, a ile błędnych odpowiedzi.

Okazuje się, że telefon służy nie tylko do grania w gry i sprawdzania Facebooka, ale może być narzędziem, które uatrakcyjni lekcję. Nasi uczniowie bawili się świetnie podczas lekcji powtórzeniowych z Kahoot!, byli zainteresowani poruszaną tematyką, a przede wszystkim uczyli się poprzez działanie.