Światowy Dzień Godności – HEJT

Jak rozmawiać z uczniem, który doświadcza hejtu? Jak pomóc własnemu dziecku, gdy zetknie się z hejtem? Co może zrobić uczeń, gdy sam doświadczy hejtu?

19.10.2017 roku w klasie 7a zostały przeprowadzone warsztaty „Hejt? Hejtu nie promuje, hejt banuję, bo reaguję”. Podczas warsztatów siódmoklasiści zastanawiali się, co jest hejtem, a co nim nie jest. Uczniowie nazywali uczucia, jakie towarzyszą człowiekowi „dotkniętemu” hejtem, analizowali jego skutki, poznali sposoby reagowania na hejt i możliwości pomocy.

Zajęcia odbyły się w ramach corocznej akcji Światowy Dzień Godności organizowanej przez Global Dignity Poland oraz Fundację Świadomego Rozwoju. Tego dnia tysiące nauczycieli i wolontariuszy rozmawia z uczniami o godności w szkołach na całym świecie. My także przyłączyliśmy się do akcji.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest coraz poważniejszy wśród uczniów problem hejtu i mowy nienawiści. Wszystkie materiały i działania dotyczące tej akcji te zostały objęte patronatem Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka.

Zajęcia przeprowadziła p. Iwona Jagła-Izdebska, wychowawca klasy 7a.