SZKOŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

18 i 19  października 2017 roku klasy 2c,2d oraz 2b wraz z wychowawcami panią Agnieszką Pawelec, panią Kariną Kołbuś  i panią Katarzyną Markowską brały udział w warsztatach edukacyjnych dla klas w oparciu o metodę gry symulacyjnej. Klasy gimnazjalne w obecnym roku szkolnym uczestniczą w projekcie „Szkoła Przedsiębiorczości – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych” realizowanym z Narodowym Bankiem Polskim z udziałem Fundacji „Szczęśliwe Dzieciństwo”, w ramach programu edukacji ekonomicznej.  Spotkanie odbyło się w Motyczu Leśnym w siedzibie Centrum Dobrego Wychowania Fundacji „Szczęśliwe Dzieciństwo”.

Zadania obejmowały działania uczniów w czasie gry inwestycyjnej, polegającej na założeniu, zarejestrowaniu i prowadzeniu firmy połączone z korzystnym inwestowaniem w wirtualnym mieście M. Druga część warsztatów polegała na zorganizowaniu targów edukacyjnych (plakatu, rymowanki, scenki i konkursu). Podczas warsztatów zastosowano ciekawe metody w zakresie kreowania postaw przedsiębiorczych oraz nauki współpracy w grupie. Klasy zaangażowały się podczas różnorodnych zadań i bardzo aktywnie pracowały.