Uroczystość nadania imienia Grażyny Chrostowskiej skwerowi przy ulicy Kunickiego w Lublinie

27 października 2017r. młodzież gimnazjalna wraz z Panią Dyrektor Iwoną Pańpuch oraz Panią Kariną Kołbuś wzięła udział w uroczystości nadania imienia Grażyny Chrostowskiej skwerowi przy ulicy Kunickiego w Lublinie.

W uroczystościach uczestniczyli m. innymi dr Krzysztof Żuk- Prezydent Miasta Lublin, przedstawiciele Rady Miasta Lublin, Tomasz Pitucha- doradca Wojewody Lubelskiego, Barbara Oratowska- Dyrektor Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” w Lublinie, przedstawiciele Zarządu PKP S.A., rodzina Grażyny Chrostowskiej, społeczność Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Zespole Szkół nr 10 w Lublinie. Szkołę Podstawową nr 1 godnie reprezentował poczet sztandarowy.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym dla miasta i Dzielnicy Dziesiąta wydarzeniu, które przybliżyło nam postać wybitnej poetki pokolenia Kolumbów – patriotki i bohaterki. Grażyna Chrostowska jest wzorem dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego ze względu na wartości , którymi kierowała się w życiu. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pielęgnować Jej pamięć i uczestniczyć w przedsięwzięciach na Skwerze im. Grażyny Chrostowskiej. Postaramy się uczynić wszystko, by wspólnie z Gimnazjum nr 8 w Zespole Szkół nr 10 w Lublinie  propagować pełną najwyższych wartości  poezję Grażyny Chrostowskiej.

Iwona Pańpuch – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie

Może Ci się również spodoba