Wyścigi poduszkowców

11.10.2017 w klasie 7a na lekcji fizyki odbyły się wyścigi poduszkowców. Poduszkowce, wykonane samodzielnie przez uczniów, zostały zrobione z przedmiotów codziennego użytku: z płyt CD, korka i balona. W zawodach wystartowało 9 pojazdów (pozostałe nie przetrwały próby czasu i uczniowskiej fantazji), poruszających się prawie bez tarcia – każdy z nich przemieszczał się na poduszce powietrznej, wytworzonej pod płytą przez powietrze uchodzące z balona. Wszystkie poduszkowce były doskonałe, ale wygrał ten, którego w ruch wprawiono odpowiednią techniką. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie poduszkowiec skonstruowany przez Damiana Kołtuna (za co został nagrodzony brawami).

Po co siedzieć w ławce, skoro praw fizyki można (i trzeba!) uczyć się w praktyce.