„MIKOŁAJKOWY” PROJEKT

9 listopada 2017 roku uczniowie klasy IVa uczestniczyli w ciekawych zajęciach literacko – plastycznych prowadzonych metodą projektu. Była to lekcja wieńcząca pracę nad analizą lektury René Goscinnego pt. „Mikołajek”. Mały bohater i jego zabawne przygody wyjątkowo spodobały się czwartoklasistom, dlatego z ochotą wykonali różnorodne zadania łączące wiedzę literacką oraz umiejętności plastyczne.

Było to między innymi: projektowanie fotografii, wykonanie kartki z życzeniami, redagowanie rankingu najzabawniejszych zdarzeń, ilustracja komiksowa. Uczniowie pracowali w niewielkich grupach, a efekty pracy prezentowali klasie w formie krótkich wystąpień, które bardzo się podobały i zostały wysoko ocenione zarówno przez uczniów jak i nauczyciela.