NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI

13 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie  odbyła  się uroczysta akademia    upamiętniająca  99 rocznicę  odzyskania  niepodległości przez Polskę. Część  artystyczna wprowadziła  zgromadzonych  uczniów w atmosferę  wydarzeń  poprzedzających  datę  11 listopada 1918 roku. Uczestnicy akademii zobrazowali  sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce  przed  odzyskaniem niepodległości.

Przypomniano  smutne  daty  trzech rozbiorów Rzeczypospolitej, ale także zaakcentowano zrywy  narodowe  w postaci zbrojnych powstań,  podkreślając  wkład  ich uczestników. Uczniowie  klasy  III b, III c i III d gimnazjum recytowali  wiersze  ukazujące rozterki  i  uczucia  walczących o wolność naszego narodu, natomiast  szkolny chór  uroczyście  odśpiewał  pieśni  patriotyczne  przy  muzycznym akompaniamencie  pana Dariusza Banula.  Szkolną  uroczystość  uświetniła  nam  dekoracja  o tematyce  patriotycznej  oraz  wystawa okolicznościowa –opracowane i wykonane  pod opieką  pani Luizy Wilczkiewicz , pani Bożeny Zawiślak i pani  Ewy Cydejko.   Dyrektor  Szkoły  Pani Iwona Pańpuch  podsumowując  nasz program  artystyczny przypomniała, że  o  niepodległość  naszej  ojczyzny  należy  zabiegać  każdego dnia,  gdyż  nie jest  nam  dana  na zawsze. Sumiennie  realizując  codzienne  obowiązki i rzetelnie  zdobywając  wiedzę, staramy się podtrzymać  tradycje narodowe, a jednocześnie  spełniamy  zadania  w służbie  niepodległej  Polski.  Uroczystość  ta  była  dla nas  lekcją historii i  narodowego patriotyzmu. Uczestnicząc  w obchodach  Święta  Niepodległości oddaliśmy  hołd, tym wszystkim, dzięki  którym  żyjemy  w   niepodległej  Polsce.