PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Jak co roku Biblioteka naszej szkoły włączyła się w obchody „Października – Miesiąca Bibliotek Szkolnych”. W obchody te wpisały się dwie imprezy literacko – czytelnicze, które w październiku miały miejsce w czytelni Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie.

Jedną z nich było „Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego”     4 października 2017 roku w wykonaniu kilkunastu uczniów klas trzecich gimnazjum, które pozwoliło młodzieży zmierzyć się z trudnym tekstem dramatu młodopolskiego oraz przyczyniło się do wydobycia z młodych artystów tego, ,,co się w duszy komu gra, co kto w swoich  widzi  snach”.

Drugim wydarzeniem był „Konkurs pięknego czytania poezji i prozy z epoki księdza Stanisława Konarskiego”, który odbył się 25 października 2017 roku. Wzięło w nim udział ośmioro uczestników z klasy IV szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum, którzy zaprezentowali fragmenty poezji czy prozy oświeceniowej, m. in.: ks. St. Konarskiego, Franciszka  Zabłockiego, Franciszka Bohomolca, Juliana Ursyna Niemcewicza oraz Ignacego Krasickiego.

Świętowaniu sprzyjała nastrojowa sceneria stworzona w czytelni naszej biblioteki przez panie: Bożenę Zawiślak i Ewę Cydejko. W październiku przygotowana została również wystawa okolicznościowa poświęcona obchodom Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz postaci i twórczości Stanisława Wyspiańskiego i Bolesława Leśmiana, a także ulubionych pisarzy i ich dzieł najchętniej czytanych przez naszych uczniów: Jana Brzechwy, Charlesa Dickensa, Francis H. Burnett, J. R. R. Tolkiena, Rene Goscinny’ego, Antoine de Saint Exupery’ego i Janusza Christy.

Może Ci się również spodoba