WARSZTATY AKTORSKIE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

21 listopada 2017 roku uczniowie klasy 2c i 2d klas gimnazjalnych naszej Szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka polskiego, która odbyła się w Szkole Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Gimnazjaliści obejrzeli monodram w wykonaniu znakomitego aktora oparty na życiu i twórczości wielkiego romantycznego poety Adama Mickiewicza. Młodzież naszej szkoły miała wyjątkową możliwość wysłuchania zarówno dzieł poetyckich jak i dramatycznych Adama Mickiewicza w doskonałej interpretacji aktorskiej. Była to również okazja, aby utrwalić wiedzę dotycząca życia prywatnego jednego z największych polskich poetów. Największe emocje wzbudziły kończące spotkanie warsztaty aktorskie, na które zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły, podczas których mogli doskonalić interpretację takiego wielkiego dzieła komediowego jak „Zemsta” Aleksandra Fredry, ale również ćwiczyć dykcję, właściwą intonację jak również umiejętność precyzyjnego wyrażania emocji na scenie.

Może Ci się również spodoba