WARSZTATY MUZYCZNE W JĘZYKU NIEMIECKIM

We wtorek 13 listopada 2017 roku miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć znakomitą niemiecką grupę muzyczną – Erfindenker, znaną i podziwianą w Niemczech i Austrii piosenkarkę i aktorkę sceniczną Marie Christine Banga oraz wyjątkowego muzyka, kompozytora oraz autora wielu niemieckich utworów Magnusa Landsberga.

Nasi goście mieszkają na co dzień w Hamburgu, gdzie aktywnie zajmują się twórczością artystyczną na deskach teatralnych. Na swoim koncie mają ponad 150 koncertów rocznie (Liza&Kay, Johannes Oerding, Adel Tawil, Gregor Meyle, Sarajane, Hamburg Singt, Rocky Horror Show), dodatkowo prowadzą imprezy artystyczne na całym świecie.

Muzycy przyjechali na zaproszenie naszych organizatorów z Goethe – Instytut w Warszawie i przeprowadzili niezwykłe czterogodzinne warsztaty muzyczne dla naszych uczniów. W warsztatach wzięło udział czterdziestu naszych uczniów, którzy pod okiem naszych specjalistów: Marie Christine Banga i Magnusa Landsberga doskonalili na różne sposoby swoje umiejętności wokalne, językowe i muzyczne.

Wspólna praca muzyków i uczniów połączona z zabawą – została uwieńczona koncertem, podczas którego mogliśmy podziwiać kunszt artystyczny gości z Niemiec oraz rezultaty czterogodzinnych warsztatów. Młodzież zaprezentowała 2 utwory muzyczne: „Wir sind groβ” oraz „Lieblingsmensch”. Do wspólnego śpiewania została zaproszona również publiczność – uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 40 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 i oczywiście nasza wybitna publiczność, czyli uczniowie naszej szkoły.

Gościem specjalnym był koordynator PASCH i pracownik Goethe-Institut w Warszawie – pan Piotr Szyposzyński. Warsztaty nadzorowała nauczycielka języka niemieckiego p. Katarzyna Kamińska.

Może Ci się również spodoba